Navigate / search

LiveText v IBM Notes

Na Symposiu jsem ukazoval, jak užitečné a současně jednoduché na vytvoření, jsou widgety s podporou LiveTextu v IBM Notes. Zaznamenal jsem potom na Internetu, že některé z vás toto téma zaujalo, tak jsem si řekl, že napíšu krátký návod s popisem, jak jsem vytvářel widgety, které jste na konferenci viděli.

Pak jsem si ale uvědomil, že psaní takového návodu by trvalo mnohem déle, než jak dlouho trvá takový widget vytvořit. Smazal jsem si tedy jeden takový widget, spustil Camtasii a natočil postup, jak jej dělám znovu. Trvá to asi 2 minuty. Je to ukázka rozpoznání identifikačního čísla organizace (IČ, IČO) a jeho předání do webových stránek Obchodního rejstříku.

Jediné, co je na celé věci komplikované, je nalézt / napsat správný regulární výraz (regexp), pomocí kterého Notesy rozpoznávají řetězce v textu, které potom podtrhávají a propojují s akcemi, definovanými ve widgetu. LiveText používá klasické regexpy, takže o nich najdete spoustu článků (i pro začátečníky) na Internetu – například: regularnivyrazy.info.

A jako na zavolanou vyšel práve článek na Domino Wiki, kde jsou pěkně posbírány všechny důležité informace k tomuto tématu: Knowledge Collection for Widgets & Live Text.

Hodně štěstí s experimentováním!