Český klient LN na Terminal Serveru

Dnes jsem instaloval českého klienta Lotus Notes 6.5.1 na MS Terminal Server 2003 CZ. Možná víte, že od verze 6 existuje v NOTES.INI parametr UserInterface, který odkazuje na jazykovou mutaci. Je-li nastaven nekorektně nebo nastane jakýkoliv jiný problém, spustí se klient s anglickým rozhraním.

Pro češtinu musí být tento parametr nastaven na UserInterface=cs. Přes tento parametr se klient odkazuje do adresáře MUI (naleznete jej v programovém adresáři LN), kde je umístěn příslušný podadresář s jazykovou mutací (v našem případě např. C:\Lotus\Notes\MUI\CS).

Po dokončení instalace a nastavení klienta jsem zjistil, že se pouští s anglickým rozhraním. V NOTES.INI bylo správně nastaveno "cs", adresáře vypadaly na první pohled také v pořádku. Ovšem na druhý pohled jsem zjistil, že chybí soubor MUI.DAT, který je umístěn v adresáři MUI.

Normální, jednouživatelská instalace, má tento soubor s následujícím obsahem: [Versions]
CoreVersion=Release 6.5.1
NotesWorkswith=Release 6.5.1

U sdílené instalace by měl jeho obsah vypadat takto: [VERSION]
COREVERSION=Release 6.5.1
[MUI]
Languages=1
Language1=cs
Stačilo tedy tento soubor ručně vytvořit a naplnit správnými daty a uživatelské rozhraní je již v češtině.

Pozn.: S českými klienty verze 6, 6.5 jsou v terminálovém prostředí vůbec problémy... Asi před měsícem jsem podobně nastavoval klienty na Citrixu, nakonec bylo menu v češtině, ale všechny položky byly posunuty o jednu pozici dolů! Možná to šlo vyřešit nějak systémověji, my jsme přepsali programové soubory sdílené instalace těmi z lokální instalace (a opravdu tam bylo několik rozdílů) a vše se spravilo.


Následující: Blíží se Beta 2?