Navigate / search

IBM Verse iOS 9.4

Tento týden vyšla očekávaná nová verze poštovního klienta pro iOS: IBM Verse for iOS 9.4. Je to Jedná se o významnou aktualizaci, která přináší řadu novinek. Pojďme se na ty hlavní podívat.

  • Zrychlení aplikace a optimalizace výkonu. Byla přepsána persistentní vrstva v jádře, pro uchovávání stažený dat se používá nativní CoreData framework. To přináší nejen vyšší výkon, ale i větší stabilitu. Díky tomu bylo možno přidat následující funkcionalitu:
  • Synchronizace všech e-mailů a kalendářových položek. Dosud bylo možno synchronizovat maximálně jeden měsíc zpět, nyní je to neomezeně.
  • Summary Sync. Při počáteční synchronizaci mobilu se serverem se pro e-maily starší než 7 dní stáhne jenom jejich summary. Po otevření je možno kliknutím stáhnout zbytek obsahu. Drafty, kalendářové pozvánky a e-maily označené jako Need Action a Waiting For se stáhnou hned celé, i když jsou staší než 7 dní.

  • Vylepšení kalendáře. Zlepšení práce s kalendářem: aktualizace uživatelského rozhraní, lanscape mód pro iPhone, Calendar Inbox v iPadu, nové ikony, intuitivní navigace mezi dny, …
  • Vylepšení kontaktů. Rychlejší scrolování v pohledu People, nové možnosti řazení a zobrazování jmen (křestní jméno, příjmení), možnost přímo z karty kontaktu spustit nativní aplikaci Messages nebo Facetime.
  • Upozornění na nové zprávy. Nyní se již na zamčené obrazovce zobrazují notifikace na příchozí maily od všech osob, ne pouze od důležitých kontaktů. Notifikace nově také obsahuje předmět e-mailu či kalendářové pozvánky.
  • Synchronizace na pozadí. Významně vylepšena synchronizace na pozadí (Background App Refresh), což má vliv i na přesnost a rychlost notifikací na nové e-maily.
  • Kalendářová upozornění. Když se blíží schůzka s nastaveným alarmem, ukáže se člověku na obrazovce s odpovídajícím předstihem upozornění. Ovšem jenom tehdy, pokud s aplikací Verse zrovna nepracuje (jedná se o standardní omezení interních notifikací iOS, které Verse využívá). Tato verze mobilní aplikace přináší nově i in-app notifikace, které se objeví, i když ve Verse zrovna jste.
  • Widget pro Verse. Možno přepínat do dvou režimů (Show More, Show Less).
  • Podpora MDM. Verze pro MaaS360 a MobileIron. Navíc tato verze již podporuje nastavení podle principů AppConfig Community, což je trend vedoucí k tomu, že se nebudou muset mobilní aplikace obalovat SDK specifickými pro vybrané MDM/EMM providery, ale použije se domluvený postup konfigurace a distribuce mobilní aplikace.