Navigate / search

HCL Nomad for web browsers 1.0.1

Letos v červnu jsme uvedli první verzi HCL Nomad for web browsers, nwboli notesového klienta, který běží přímo ve webovém prohlížeči. Nemusíte nic instalovat, žádné aplikace ani pluginy. Jenom se přihlásíte přes webovou stránku a už můžete pracovat s aplikacemi.

Aplikace nemusíte přepisovat, Nomad se sám postará o to, aby byly zobrazeny v browseru. Samozřejmě, ne vše zvládne Nomad převést – například Javové agenty na frontendu nebo OLE nepodporuje. Seznam omezení najdete v dokumentaci.

Jak si vyzkoušet Nomad Web

Nejjednodušší způsob, jak si nomád Web vyzkoušet, je náš Digital Solutions Sandbox. Vytvoříte si svůj osobní účet a získáte přístup na demo server, který provozuje HCL. Dokonce si můžete na server nahrát i své vlastní databáze a tak si vyzkoušet, jak se budou chovat ve webovém prostředí.

Jak si nainstalovat Nomad Web

Instalace vyžaduje jeden server v DMZ. Nebudou na něm firemní data, ty zůstávájí na Dominech ve vnitřní síti. Na tento nový server nainstalujete SafeLinx (také produkt z rodiny HCL Digital Solutions), který slouží jako proxy mezi webem (port 443) a Dominem (port 1352).
Připravil jsem návod, jak nainstalovat Nomad Web v co nejjednodušším režimu, na Windows. Stáhnout si jej můžete v naší knihovně dokumentů (složka Technical Documents – Nomad).

Jak si pořídit Nomad Web

Nomad Web se neprodává zvlášť, jako samostatná licence. Je součástí licence Domino Complete Collaboration (tzv CCB licence). Máte-li nějakou jinou licenci (třeba Collaboration Express nebo Domino Enterprise), můžete na CCB přejít během vašeho příštího renewalu. Pokud potřebujete Nomad Web dříve, obraťse se prosím, na svého partnera pro Domino, případně přímo na mě.

Přednášky

O Nomad for Web Browsers jsem měl letos dvě přednášky, na konferencích SUTOLu. Zde jsou jejich záznamy (první je z listopadu, druhý je z května):