Navigate / search

Sametime 9: test instalace

Sametime 9 logo

Minulý víkend jsem dokončil poslední část instalace Sametime 9 v mém demo prostředí. Sledoval jsem tím dva cíle: mít k dispozici přenosnou infrastrukturu poslední verze Sametime, na které mohu předvádět a testovat funkcionality a ověřit, zda je postup publikovaný v návodu Sametime 9 – From Zero to Hero spolehlivý stejně, jako všechny předchozí návody od Franka Alenburga.

Oba cíle splněny, instalace proběhla „na první dobrou“, nemusel jsem žádné kroky opakovat vícekrát, vracet se, tápat v návodu. Postupoval jsem podle Frankova dokumentu s jedním rozdílem: jako LDAP jsem nepoužil Domino, které je přímo pod Community serverem, ale „systémově správněji“ samostatné Domino se skupinami a uživateli. Pro Community server jsou použil samostatnou Domino Domain (s jediným serverem a jediným administračním Person dokumentem) tak, jak to doporučuji všem na seminářích a konzultacích.

Pokud jste instalovali Sametime verze 8.5.x zjistíte, že devítka má principy instalace stejné, s dvěma hlavními rozdíly:

  • Installation Manager a WAS si nyní musíte nainstalovat sami, nejsou již přibaleny do instalaček všech serverových komponent
  • Media Server je změněn, přesněji rozšířen o komponenty postavené na technologii Polycom, pro které budete potřebovat dva oddělené fyzické nebo virtuální servery s linuxovým operačním systémem RHEL nebo SLES.

I když jsem to úplně nečekal, všechny komponenty se mi vešly na můj pracovní notebook s procesorem Intel i7 a 16 GB RAM. Pět virtuálních serverů jsem rozdělil takto:

LDAP Server zdroj uživatelů a skupin na Dominu 9.0.1 Windows 2008 R2 1 jádro 1 GB RAM
Sametime WAS Server DB2, System Console, Proxy Server, Meeting Server, Media PR+CF Server Windows 2008 R2 1 jádro 4 GB RAM
Sametime Community Server Community Server na Dominu 9.0 Windows 2008 R2 1 jádro 2 GB RAM
Sametime VMGR Server Media Video Manager RHEL 6.4 1 jádro 2 GB RAM
Sametime VMCU Server Media Video Multi-Point Control Unit RHEL 6.4 1 jádro 2 GB RAM

Jsou to opravdu minimální hodnoty, použitelné k tomu, aby jste si instalaci vyzkoušeli, případně ji použili jako demo pod malou zátěží.

MySametime9Server