Navigate / search

Folder security v Quickr 8.5

Lotus Quickr 8.5 for Lotus Domino umí nastavit uvnitř TeamPlace různým složkám (folderům) různá přístupová práva. Dříve se to dělalo pomocí pomocí Rooms, tedy jakýchsi uzavřených místností uvnitř TeamPlace, do kterých měli přístup jen vybraní uživatelé. Rooms fungují i nadále, ale nový Folder Security je pohodlnější na ovládání i na správu. Jak tedy uvést tuto novou funkcionalitu do provozu?

Centrální povolení

Po instalaci Quickru 8.5 tato funkce není standardně zapnuta. Protože se jedná o otázku bezpečnosti, musí je nejdříve centrálně pro celý server povolit administrátor Quickru (podobně, jako například povoluje, že do TeamPlaces můžete zvát i uživatele mimo vaši firmu).

Zeditujte qpconfig.xml, nastavte pro atribut folder_acl enabled=“true“. Nezapomeňte také umazat předcházející na následující SAMPLE řádky, které zabalují celý parametr do poznámky, takže se nebere v úvahu.

Quickr Folder Security
Quickr Folder Security

Pokud jste ještě v qpconfig.xml nic nenastavovali, tak tento soubor zatím neexistuje – vytvořte jej kopií z qpconfig_sample.xml.

Zrestartujte Domino.

Povolení v TeamPlace

Každý jednotlivý správce TeamPlace (to už nemusí být administrátor, ale bežný uživatel) potom povolí použití Folder Security ve vlastnostech TeamPlace takto: Tlačítko Customize vpravo nahoře, oddělení Basics, sekce Show/Hide – Filder/List ACL.

Quickr Folder Security

Zabezpečení složky

A nyní už stačí novou funkci začít používat. Jděte do knihovny dokumentů a vytvořte novou složku nebo použijte nějakou existující. Najeďte do jejích vlastností (například pomocí zobáčku, který je vedle jména složky) a uvidíte položku, která tam předtím nebyla: Set Access.

Quickr Folder Security

Skrze ni můžete nastavit změnit přístupová práva tak, že do ní nebudou mít přístup všichni členové TeamPlace, ale jenom ti, které explicitně vyberete – a to s úrovní čtenář, autor, editor nebo manažer.

Quickr Folder Security
Quickr Folder Security

Po uložení změny práv přístupu ke složce dostane tato jinou ikonku – bude u ní malý klíček.

Quickr Folder Security

Zabezpečení dokumenty

Stejně, jako lze nastavit specifická práva pro složku, lze to udělat i pro dokumenty. V kontextovém menu se v takovém případě vybírá volba Edit Properties a v objevivším dialogu sekce Who Can Access This.

Quickr Folder Security
Quickr Folder Security