Rady pro začínající s Quickrem

Tak Quickr už je venku v plné verzi a pokud se chcete pustit do jeho prozkoumávání, možná se vám budou hodit tyto postřehy a odkazy.

Seznam part numbers instalačních balíčků, které máte stáhnout z webu, rozdělených podle verze a jazykové mutace.
Technická stránka o Quickru (podmnožina Lotus developerWorks).
Oficiální dokumentace jako známé Infocentrum, časem snad i PDF (zatím je PDF pro beta verzi).
Diskusní fórum o Quickru, už se pěkně plní...
Support, knowledge base a veškeré downloady ke Quickru...
...už s prvním doporučeným fixem.

 

A pár rychlých rad pro instalaci Quickru nad Portalem:

  • Po stažení a rozbalení instalačních balíčků do obligátních souborů W-Setup, W-1, atd. nemějte nikde v cestě k souborům mezery - tedy například C:\Quickr Install\W-Setup. Házelo by vám to chybu, že v TEMP adresáři není alespoň 100 MB místa. Po prohlédnutí skriptu install.bat lehce zjistíte, že si s mezerou neporadí příkazy copy a xcopy.
  • Při instalaci vám to nabídne divné jméno pro prvního administrátora Quickru (něco jako je wpsadmin u Portalu), a to quikradm. Nechte ho zatím tak, je to proto, že toto jméno by němělo existovat v LDAPu, na který to potom budete přepojovat.
  • Přepojení na LDAP Domina je bezproblémové, jde to udělat pěkně přes helper soubory a wizarda, podobně jako v Portalu Express. A v tomto kroku si zvolíte to "správné" jméno pro Quickr administrátora, které si založíte předem do LDAPu.
  • V beta verzi byly trochu problémy s češtinou a českými Regional settings ve Windows. Teď už jede vše korektně, mám češtinu jak v OS, tak v prohlížeči, a vše se tváří dobře.
  • A nebojte se verze Quickr J2EE, instalace, přestože má více CD, než ta dominová, je stejně jednoduchá. Pro lidi, kteří rutinně neinstalují Domino dokonce jednodušší - sama si pod sebe totiž nainstaluje vše, co potřebuje, kdežto u Quickr Services for Domino si musíte sami nainstalovat Domino, Notes klienta a do Domina potom Quickr.

Předchozí: Znáte nové ikony?
Následující: Prezentace ze Symposia 2007