Export do Wordu

V posledních verzích klienta Notes zmizela možnost exportovat dokumenty a pohledy do některých formátů. Mimo jiné i do MS Word 6.0. Tento typ nejde vybrat v uživatelském rozhraní ani použít v @Command FileExport. Místo toho se doporučuje použít formát Microsoft RTF.

Jestli nutně potřebujete exportovat do .doc, třeba proto, že jinak byste nemohli povýšit klienty na novější verze, zkuste na vlastní riziko následující postup, kdy se pokusíme tuto pětkovou funkcionalitu naroubovat do šestek.

Otevřte notes.ini na klientu a podívejte se do řádků začínajících na EDITEXP a VIEWEXP. V nich je nastavena konfigurace exportu dokumentů, resp. pohledů do jednotlivých formátů. Porovnáte-li řádky v pětkovém a šetkovém notes.ini, budou se lišit. Bude tam chybět i "náš" hledaný rádek, který zajišťuje export do Wordu.

EDITEXP23=Word for Windows 6.0,2,_XW4W,W4W49T/V0,.DOC,,2,

Vezmeme jej tedy a jednoduše překopírujeme do šestkového notes.ini, do řady pod ostatní EDITEXPy. Můžeme mu i snížit pořadové číslo tak, aby v tom byl pořádek a čísla šla pěkně po sobě, ale není to nutné.

Tím to ale samozřejmě nekončí. Pokud bychom zkusili export do Wordu nyní, vyskočí na nás toto okno.

 

Musíme tedy ještě přidat binárky. Z klienta R5 si sezeňte z programového adresáře soubory NW4W*.dll, nxw4w.dll, které překopírujte do šestkového programového adresáře. Bystrý čtenář si všimnul, že parametr xw4w v EDITEXP řádku odpovídá právě knihovně nxw4w.dll.

No a teď už jenom znovu spustit notesového klienta a vyzkoušet, zda to zabralo. U mě to prošlo napoprvé, export proběhnul v pořádku, a byl jiný, než export do RTF. Funguje rovněž export přes @Command FileExport.

 

Předchozí: IBM podporuje Linux na klientech
Následující: Z historie IBM: reklama