Navigate / search

Lotus Notes Traveler 8.5.3 Upgrade Pack 1

Vyšla poslední aktualizace Traveleru. Není nutno čekat na Lotus Notes/Domino 8.5.4, vyšla už nyní jako Upgrade Pack 1. Přináší dvě velká vylepšení.

Vysoká dostupnost

Doposud Traveler podporoval vysokou dostupnost na straně zdroje, tedy mailového serveru: pokud jeden z mailových serverů v clusteru nebyl dostupný nebo byl přetížený, Traveler server kontaktoval druhý mailový server. Nyní nabízí vysokou dostupnost samotný Traveler server. Jeden nebo více Travelerů umístíte do cluster a předřadíte nějaký balancer.

Schema vysoké dostupnosti Traveler serverů

Vylepšení pro Android

S každou, i setinkovou verzí, vylepšuje Traveler podporu nejpoužívanějších mobilních zařízení. V tomto balíčku tak najdete vylepšení pro zařízení s androidem, zejména pro tablety. Lepší zobrazení pošty, kalendáře (přibyl například pohled na celý měsíc) a podobně. Pěkně o tom píše Aleš Lichtenberg na sutol.cz, přidal i spoustu screenshotů, takže se můžete hned udělat představu, jak to vypadá.

Balíček je ke stažení zdarma, pro všechny, kteří jsou pod podporou.Číslo balíčku je CI7V5ML pro Windows a CI7V4ML pro Linux. Pokud pro uložení dat v případě clusterování Traveleru hodláte použít MS SQL, aplikujte ještě tento patch.