Navigate / search

Novinky v IBM Connections Docs

Jedna z komponent IBM Connections se jmenuje Docs a umožňuje editaci kancelářských dokumentů (text, tabulka, prezentace) přímo v prohlížeči a pro více osob najednou. Na rozdíl od podobných nástrojů (např. od Microsoftu nebo Google) si u IBM Docs můžete vybrat, jestli je chcete provozovat sami u sebe (on-premises) nebo je využívat jako cloudovou službu.

Včera vyšla aktualizace verze on-premises, má číslo Docs 2.0 CR3. I když by to mohlo podle čísla verze vypadat, že se jedná jenom o balíček oprav, není tomu tak. Nová verze umožňuje:

  • Instalovat všechny serverové komponenty na Linux. Doposud musela jedna z komponent, jmenuje se Conversation Server, běžet na Windows. Pokud již Docs provozujete, můžete tuto komponentu přesunout na Linux, k ostatním serverům.
  • Sledování změn. Již nyní v dokumentu vidíte, kdo editoval jakou část. Nová funkcionalita přídává do editoru časovou osu, kde zjistíte, jaké změny se udály od doby, kdy jste jej četli naposledy. Uvidíte tam například i text, který někdo z dokumentu smazal.
  • Lepší propojení s FileNetem pomocí Content Navigatoru.
  • Možnost konfigurace watermaku.
  • Vylepšení podpory pro integrace do jiných systémů (Notification API, zamykání buňek v tabulce).