Navigate / search

IBM Connections 4.5 CR3

V prosinci vyšla již třetí aktualizace IBM Connections 4.5, pod názvem Cumulative Refresh 3. Přináší 21 oprav a vylepšení. Jedním z nich je možnost manipulace s komunitami: ze subkomunity můžete udělat samostatnou komunitu, nebo naopak, ze samostatnou komunitu můžete přesunout pod jinou komunitu a udělat z ní tak subkomunitu.

connections-badging

Dále budete moci na domovské stránce, vlevo, vedle pohledů @Mentions a My Notifications vidět počet událostí, na které máte reagovat; říká se tomu badge.

V pohledu My Activities také uvidíte všechny otevřené Aktivity napříč komunitami, jimiž jste členem.

A Connections API je rozšířeno o parameter, který umožňuje rozlišit, jestli blog, se kterým manipulujete, je samostatný blog, blog v komunitě nebo Ideation blog (tedy hlasovací anketa). Hodí se to, když pomocí API zobrazujete obsah z Connections například na vašem firemním Intranetu.

To, jak tyto nové funkce zapnete, se dozvíte v TechNote New functions included in IBM Connections 4.5 CR3.

Instalační balíček pro CR3 si stáhněte (spolu s aktuálním Update Installerem) z FixCentral (mají názvy 4.5.0.0-IC-Multi-CR03-LO77120 a 4.5.0.0-IC-Multi-UPDI-20131020).

Pokud máte jako součást Connections nainstalován i Cognos (komponenta Metrics), bude muset updatovat i ten. A v každém případě budete muset zaktualizovat databázová schémata pro vybrané databáze. Obě záležitosti jsou popsány zde.

Možná používáte i Connections Content Manager. Ten je postavený na technologii FileNet, takže zaktualizujte i tu — zde je postup (doslova krok za krokem).

Jestli si nejste jistí, doporučuji vám přečíst si nejnovější návod od Franka Altenburgera, který obsahuje nejen instalaci, ale i upgrade na CR2, a to včetně Cognosu a FileNetu.