Navigate / search

Příprava na Symposium 2016

Přestože taková akce, jakou je Symposium, trvá několik hodin, příprava na ni začíná již několik měsíců předem. Rozepsal jsem se o tom před 5 lety, kdy jsem se podělil o to, jaký způsob a jaké nástroje při plánování používám — Příprava na Symposium 2011.

Co jsem od té doby změnil? Princip zůstává stejný: někdy od ledna sbírám a shromažďuji materiály, které třídím, nechávám jen to důležité a zajímavé, ostatní vypouštím, potom se na jaře objeví nějaká novinka, kterou je třeba zapracovat, a tedy něco jiného zase vypustit…

Změnil jsem nástoje: místo plánování osnovy v excelové tabulce jsem začal používat mind mapy (konkrétně aplikaci iThoughtX), protože činnost, kterou dělám nejčastěji, je přesouvání, rozšiřování a větvení témat, o kterých se chystám povídat. A k tomu mi v současné době (digitální) mind mapy vyhovují nejvíce.

I letos vám dám nahlédnout na dokumenty se skutečnou přípravou — na následujícím obrázku jsou tři mapy. Levá pokrývá high-level obsah letošního Symposia; vlevo jsou nápady, o kterých bych chtěl mluvit, vpravo jsou už seřazeny do témat a časové posloupnosti (modrá bublina znamená dopolední přestávku). Je to opravu jenom osnova, protože když si vezmeme třeba první část, tedy první ukázku, z té časové osnovy, tak ta je rozepsána v prostřední mind mapě. V ní už je rozpracováno, co přesně chci ukázat, až do úrovně klikání mezi obrazovkami a komentářů, které chci říct. No a v pravé mapě si průběžně udržuju aktuální stav mého demo prostředí, tedy co tam chci mít a co už je připraveno.

Symposium2016-priprava mindmaps

Věcí na přípravu je hodně, abych na nic nezapomněl a měl přehled o tom, jestli všechno stíhám, vytvořil jsem si k větším ukázkám klasický todo-list, tedy seznam úkolů, který proškrtávám. Používám na to aplikaci Omnifocus a na následujícím obrázku vidíte tu prostřední mind mapu rozepsanou na jednotlivé úkoly.

Symposium2016-priprava task

Letos chci ve své dopolední část ukazovat co nejvíce „hýbajících věcí“, tedy živé ukázky, popřípadě předtočená videa — abyste si udělali konkrétní obrázek o tom, co vše užitečného naše nástroje umí a jak s nimi můžete efektivně pracovat.

Pokud jste se ještě na konferenci nepřihlásli, přečtěte si o ní více.

Těším se na viděnou na Symposiu!